Počas dovolenky tvojho lekára môžeš pokojne zomrieť . . .

Autor: Daniela Fašungova | 8.4.2016 o 18:53 | (upravené 14.4.2016 o 22:17) Karma článku: 4,62 | Prečítané:  449x

Leto vonia dovolenkami. Čosa stane v prípade potrebnej hospitalizácie počas letných prázdnin? Viac o letnej atmosfére v článku. 

Leto je ročné obdobie, ktoré je spájané s oddychom a pokojom. Často sa ľudia rozhodnú, že letné dni strávia na dovolenkách, navštívia rodinných známych, ktorých dlhšie nevideli, navštívia exotické krajiny a množstvo iných letný chaktivít na slnku. Pracujúci si berú dovolenky, ktoré ohlásia vopred, aby sa vedeli v práci zariadiť a nahradiť ich činnosť. Takto to funguje aj v lekárskom prostredí.

Často však vzniká situácia, kedy pracujúcich lekároch je menej ako by malo byť, práve kvôli spomínaným letným dovolenkám. Môže tento jav ohroziť vaše životy? Áno môže! Porozprávam príbeh môjho rodinného známeho, ktorý sa kvôli problému s depresiami dostal na psychiatriu.

Prišiel dobrovoľne, pretože sa chcel začať liečiť a riešiť svoje osobné problémy. Bolo to práve v období leta a preto sa musel vypísať sám na PN-ku, avšak snažil sa vyriešiť problém, hlavne aby si neublížil sám, a tak neohrozoval svoj život. Prvý zážitok, ktorý mi opisoval už pod vplyvom jedného „frťana“ bolo nekonečné čakanie na príjem. Posadili ho do čakárne aj keď držal list od psychiatria, s ktorým ho mali hospitalizovať. So zalepenou obálkou v ruke stál na chodbičke medzi pacientmi čakajúcimi na obyčajné vyšetrenie. Zdravotná sestra sa ho po opýtaní, že na čo čaká poslala naspäť k čakajúcim pacientov. Keď si už obhryzol všetky nechty a uvažoval nad tým či odíde, prijali ho.

Obsah obálky prečítali a okamžite ho prijali. Ochotne? Ani náhodou. Sestra bez servítky sa rozprávala s druhou o tom, že je už druhý príjem v taký pekný letný deň a ona nemôže ísť skôr domov. Napĺňal ho nepríjemný pocit a stále sa prehlbovala chuť utiecť. Odobrali mu pár vecí, dokonca aj antiperspirant, lebo je vraj nebezpečný. Takto skončil prvý večer. Už od 5 ráno bol budíček, pričom kvôli problémom so spánkom spal asi dve hodiny. Aký program bol na psychiatrii? Žiaden. Prvý deň navštívil svoju lekárku a vysvetlil jej dôvod prečo sa rozhodol pre hospitalizáciu.

Nasledujúci program týždňa bol prázdny, a to z nasledovných dôvodov: jeho lekárka išla na dovolenku a psychologička venujúca sa skupinovej terapií tak isto. Jediné čo mu ostalo robiť, teda liečiť sa, bolo, že sa mohol prechádzať po chodbe späť a tam. Jediný čas, kedy mu reálne venovali lekári svoj voľný čas bol, keď mal psychické problémy a bol bez nálady. Spomínal aj neporiadok v zapisovaní liekov, keď mu nechceli dať lieky, ktoré mu predpísal lekár, pretože si to zabudli prepísať. Za tri týždne pobytu bola jeho starostlivosť značne obmedzená vďaka tomu, že bolo väčšine doktorom povolené dovolenky v tom istom časovom období. Jeho liečba skončila tak, že sa vypísal z nemocnice na vlastnú zodpovednosť. Schválili mu to a boli aj radi, že majú o pacienta menej. Veď je leto. To čo bolo potom s jeho osudom bolo každému jedno.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?